شرکت پویاسای
شــركت پویاسای در پروژه های خود از مرحله طراحی تا تکمیل و تحویل نهایی پروژه در کنار مشتریان بوده و به منظور جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان تلاش مضاعف جهت ارائه خدمات ذیل را همواره در دستور کار خود دارد:

مشاوره پیش از فروش
کارشناسی و طراحي سیستم
ارائه راهکار بهینه براساس استانداردمرجع
تأمين تجهيزات
مدیریت و مهندسی پروژه
نصب، برنامه‌ريزي و راه‌اندازي
آموزش
بازرسی و ارزیابی پروژه ها
به روز رسانی سیستمهای قدیمی
ارائه روش های کاهش هزینه پروژه
نقشه برداری و تهیه طرحهای اولیه
مستند سازی پروژه
خدمات پس از فروش
تعمیرات و نگهداری


خدمات فنی - مهندسی

کارشناسان مجرب بخش فنی و مهندسی شرکت پویاسای برای هر پروژه بصورت مجزا با توجه به نوع و کاربری آن و با در نظر گرفتن استانداردهای مرجع بین المللی، سیستم بهینه را طراحی نموده و به مشتریان ارائه می نمایند.

خدمات بازرگانی

کلیه امور مربوط به تامین تجهیزات از تولید کنندگان و کمپانیهای پشتیبانی کننده معتبرجهانی، واردات و ترخیص کالا در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه توسط کارشناسان بازرگانی شرکت پویاسای صورت میگیرد.

بخش فروش نیز با تعامل مستقیم با بخش فنی- مهندسی متولی بر آورد هزینه جهت شرکت در مناقصات، تهیه پیشنهاد قیمت، بازار یابی و فروش تجهیزات بوده و تعیین نیازهای روز صنعت و ارائه گزارش به مدیریت جهت به روز رسانی محصولات و اخذ نمایندگی از کمپانی های معتبر جهانی همواره در دستور کار این قسمت قرار دارد.

خدمات آموزش

دوره های آموزشی شــركت پویاسای مطابق با سیلابس ها و استانداردهای بین المللی و با در نظر گرفتن نیازهای روز صنعت به گونه ای طراحی شده اند که نیازهای تخصصی مهندسین طراح، مشاوران، پیمانکاران، نمایندگان فروش و دست اندرکاران برنامه ریزی، نصب و سرویس و نگهداری تجهیزات را به بهترین نحو پاسخگو باشند که ایجاد لابراتوار مجهز و Workshop آموزشی تجهیزات در محل این شرکت مبین این ادعا میباشد.

آموزش مشتریان جهت استفاده بهینه از سیستم ها و تجهیزات فروخته شده از دیگر مسئولیت های بخش آموزش شرکت بوده و در تمامی موارد گواهینامه پایان دوره جهت شرکت کنندگان صادر میگردد.

خدمات سرویس و نگهداری

با توجه به نیاز مشتریان و تنوع سیستم های ارائه شونده، متخصصین سرویس و نگهداری شرکت پویاسای هر پروژه را بصورت مستقل کارشناسی نموده و با عنایت به مقتضیات پروژه و پس از جمع آوری اطلاعات کلی و فنی تجهیزات و اجرای MIS وCMMS و با به کارگیری روش های علمی و نوین سرویس و نگهداری شامل: ,Planed , Emergency ,RCM, TPM, CM , PdM, PM ... و همچنین در نظر گرفتن اصول مهندسی و استانداردهای مرجع، اقدام به تدوین سناریو و برنامه سرويس و نگهداری خصوصی جهت هر پروژه می نمایند.
این شرکت خدمات سرویس و نگهداری خود را با توجه به موارد فوق به شرح ذیل طبقه بندی نموده است:

1- خدمات عیب یابی و سرویس موردی در محل

2- عقد قرارداد پشتیبانی سالیانه

3- سرویس سالیانه سیستمها

4- سرویس و نگهداری از راه دور (Remote Maintenance)